Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez deweloperów, w kolejnej wersji Deepin 15.7 nie zobaczymy wielu zmian wizualnych lub nowych funkcji. Główny nacisk zostanie położony na znaczną poprawę w zakresie tego, co ma związek ze stabilnością, wydajnością i optymalizacją istniejących funkcji.

Zaplanowany termin aktualizacji: Sierpień 2018

Komunikat:

“Although without adding too many new features. This version will greatly reduce the use of system resources, shorten the installation and start time, and is the first version of the new launch strategy and deepin updates.”

Zobaczmy zatem co nowego przyniesie wersja Deepin 15.7?
Optymalizacja zasobów:

Nacisk na oszczędność energii dla laptopów.

Skrócony czas uruchamiania aplikacji i systemu jak również optymalizacja wykorzystania zasobów i pamięci.

Wielkość ISO zostanie zmniejszona i zostanie zoptymalizowana wydajność biblioteki graficznej DTK.

Ustawienia instalatora:

Zmieniona strategia automatycznego tworzenia partycji. Przydzielona powierzchnia zostanie automatycznie podzielona na partycję wymiany; domową oraz partycję danych.

Sklep aplikacji Deepin V5.0:

Aktualizacja sklepu, będzie dostępna przed udostępnieniem wersji 15.7. Nowy sklep z oprogramowaniem zostanie w pełni zoptymalizowany w Deepin 15.7. Nowa wersja będzie miała nowy wygląd oraz doda funkcje deinstalacji i interakcji z użytkownikami, a także zmieni politykę aktualizacji, co jeszcze bardziej poprawi jakość pracy. Czytaj więcej o nowym appstore.

Menadżer Sterowników Grafiki V1.1:

Będzie on obsługiwał NVIDIA-Prime, aby zaspokoić potrzeby użytkowników w zakresie wysokowydajnej grafiki, dzięki ulepszeniom i wsparciu narzędzi takich jak CUDA.

Menedżer plików:

Skrócenie czasu wyszukiwania plików i przeglądania wyników, natywna obsługa etykiet dysków i zmiana ich nazw doda możliwość ukrywania katalogów systemowych. Dalsza optymalizacja menadżera plików.

Migracja formatu aplikacji:

Kontynuacja przejścia od pakietów .deb do formatu Flatpak. Korzyścią jest rozdzielanie aplikacji i systemu w celu rozwiązania częstego problemu zależności w GNU/Linuks.

Łączność:

Poprawa obsługi Bluetooth i stabilności połączeń bezprzewodowych.

 

Priorytetem jest wdrażanie nowych funkcji i usprawnień dla użytkowników Deepin. Najnowsza aktualizacja pokazuje jednak, że nie zapominamy o stabilności i wydajności systemu. Oczywiście, będziemy Was informowali na bieżąco o postępach.