Pamiętajcie, aby przed aktualizacją wykonać backup Waszych danych. Nowa wersja wprowadza bardzo wiele zmian w zakresie optymalizacji systemu i zasobów.

 

deepin 15.7 głównie optymalizuje wydajność, w tym redukcję rozmiaru ISO, optymalizację zarządzania zasobami laptopa i optymalizację pamięci. Co więcej, naprawiiono wiele błędów znalezionych w deepin 15.6.

Począwszy od wersji 15.7, deepin przyjmie nowy system numeracji wersji i nową strategię aktualizacji:

numer wersji to x.y.z.

X jest głównym numerem wersji, a aktualny główny numer wersji to 15, co oznacza, że wersja ta jest rozwijana i utrzymywana od 2015 roku;

Y jest numerem wersji wywrotowej, zwykle aktualizowana co trzy miesiące;

Z jest numerem wersji drugorzędnej, jeśli istnieją ważne aktualizacje systemu pomiędzy dwiema wersjami x.y, może zostać wydana 1 lub 2 mniejsze wersje.

Wersja y – z parzystą liczbą parzystą będzie miała więcej aktualizacji funkcji, natomiast wersja y – z nieparzystą liczbą będzie się koncentrować na optymalizacji systemu i poprawie stabilności.

Dlatego też deepin 15.7 będzie pierwszą wersją, która skupi się na optymalizacji systemu i naprawach stabilności zgodnie z tą zasadą. Uwaga: deepin 15.7 w pełni synchronizuje najnowsze komponenty repozytorium Debiana, więc jeśli przejdziesz z wcześniejszej wersji (w tym 15.6) do 15.7, otrzymasz więcej niż 1G aktualizacji. Proces ten, w zależności od przepustowości łącza internetowego, może być tak krótki jak 10 minut i tak długi jak godziny. Proszę cierpliwie czekać na pełną aktualizację, nie wyłączać lub odłączać zasilania podczas procesu, w przeciwnym razie może nie być możliwe wejście do systemu.

Niezmiennie deepin to dystrybucja Linuksa poświęcona dostarczaniu pięknego, łatwego w obsłudze, bezpiecznego i niezawodnego systemu dla użytkowników globalnych.

Redukcja rozmiaru ISO

W miarę jak deepin stale się rozwija z coraz większą ilością funkcji, rozmiar ISO deepin stale się zwiększał. Poprzez zapewnienie podstawowych funkcji, w deepin 15.7, preinstalowane aplikacje, tapety, czcionki, filmy wideo, itp. zostały dostosowane w celu usunięcia zbędnych komponentów i optymalizacji struktury systemu. W ten sposób deepin wielkość ISO w wersji 15,7 została zredukowana do 2,5G – w deepin 15,6 ISO zajmowało 3,1G.

Porównanie rozmiaru ISO z innymi systemami:

Optymalizacja dedykowana dla laptopów

Aby zmniejszyć zużycie energii przez laptopa w wersji 15.7 dodaliśmy “tryb oszczędzania energii”. Laptop może wejść w tryb oszczędzania energii automatycznie podczas korzystania z baterii. Wstępne testy pokazują, że w naszym środowisku testowym, czas czuwania jest przedłużony o 20%.

Optymalizacja zużycia pamięci

deepin 15.7 wprowadza serię optymalizacji wykorzystania pamięci. W standardowej konfiguracji pamięć rozruchowa zmniejszyła się z 1,1G do 830M. Porównanie zajętości pamięci deepin 15.7, deepin 15.6 i innych systemów operacyjnych na tym samym komputerze jest następujące:

Wprowadzono również optymalizacje dla innych modułów funkcjonalnych:

Dock

  • Dodano OSD po włączeniu/wyłączeniu mikrofonu/WIFI;
  • Dodano animację podczas przeciągania i upuszczania ikony w DOCK;

Control Center

Dodano przyciski zarządzania energią dla laptopów

Dodano monit w przypadku dużych aktualizacji

Launcher

na waszą prośbę przywróciliśmy kategorie

 

Grafika

Dodano rozwiązanie NVIDIA-PRIME dla laptopów z grafiką hybrydową.