W tym artykule chcielibyśmy zilustrować kroki, które należy podjąć po zainstalowaniu Deepin,aby poprawić komfort użytkowania. Dla tych, którzy są nowicjuszami w Deepin, zachęcamy do zapoznania się z Centrum Sterowania reprezentującym ikonę koła zębatego.

Zmień mirror

Pierwszym krokiem jest wybranie najszybszego mirrora, które będzie obsługiwać zarówno aktualizacje systemu jak również aplikacje ze sklepu. Przypominamy, że domyślnie Deepin współpracuje z repozytoriami hostowanymi w Chinach. W niektórych przypadkach mogą być nieco powolne, jeśli jesteś z dala od nich.

Aby to rozwiązać:

 1. Otwórz Centrum sterowania;
 2. Przejdź do sekcji Aktualizacja;
 3. Kliknij “Aktualizuj ustawienia” i kliknij “Change Mirror”
 4. Poczekaj na wykonanie testu szybkości mirrorów
 5. Wybierz najszybszy możliwy i ponownie uruchom system.

Aktualizacje

Po wybraniu mirrora powróć do poprzedniego menu i wyszukaj aktualizacje, klikając “Aktualizuj”. Kiedy system skończy wyszukiwać, zauważysz informacje, którą musisz zaakceptować, aby kontynuować. Innym sposobem jest zrobienie tego z poziomu terminalu: sudo apt update && sudo apt full-upgrade .

Zainstaluj własne sterowniki

Podkreślamy, aby zwrócić uwagę na tą sekcję, ponieważ twórcy dystrybucji mają bardzo ambitny projekt w tym zakresie i opracowują kompleksowy system obsługi i instalacji.

W tej chwili mamy nowy graficzny instalator sterowników Deepin, w którym znajdziesz wsparcie dla różnych procesorów graficznych.

O AMD wiesz, że nie powinieneś niczego instalować, ponieważ firma wydała cały swój kod, ostatnio nawet dodając Vulkan. Wsparcie dla tego sprzętu wprowadza kernel-Deepin 4.14 i X.org, zwane AMDGPU, których zasięg obejmuje RX Vega; RX; R9; R7; R5; Radeon HD 9000; 8000 i 7000, reszta obsługiwana jest przez darmowy sterownik xserver-xorg-radeon.

Pamiętaj, że AMDGPU-PRO jest kompatybilny tylko z Ubuntu 16.04, Red Hat i Centos. Chociaż istnieją metody instalacji Deepin “z różnym powodzeniem”, ponieważ dotyczą one regresji X.org.

Z drugiej strony jeśli jesteś posiadaczem karty Nvidia, możesz zainstalować sterownik prosto z menedżera sterowników lub korzystać ze sterownika open source.

Drugie narzędzie do instalowania sterowników, popularne sterowniki Mint, które oferują instalację mikrokodu dla procesorów Intela lub AMD. Zalecamy ich instalację, ponieważ zawierają łatki oprogramowania, błędów oraz luk w zabezpieczeniach..

W zależności od potrzeb każdego użytkownika; Może być wymagane zainstalowanie aplikacji lub dodatkowych komponentów w celu skorzystania z niektórych technologii.

Dodatkowy

 • Do zarządzania ponad 67 000 pakietami w dystrybucji repozytorium, które są niewidoczne w sklepie; możesz skorzystać z mitycznego Synaptic. Z terminalu uruchom  sudo apt-get install synaptic, naciśnij enter i zaakceptuj potwierdzenie.
 • Korzystanie z kodeków audio i wideo: Są one domyślnie instalowane i obsługiwane natywnie.
 • Zainstaluj firewall: sudo apt install gufw
 • Dodawanie kompatybilnych czcionek Windows: sudo apt install ttf-mscorefonts-installer ttf-bitstream-vera ttf-dejavu ttf-liberation ttf-freefont
 • Zainstaluj kompresor rar (używany przez Winrar): sudo apt install rar
 • Zainstaluj Flash Player: sudo apt install flashplugin-nonfree
 • Skorzystaj z darmowej wersji Java: sudo apt install openjdk-8-jre icedtea-8-plugin
 • Odtwarzaj filmy DVD: sudo apt install libdvd-pkg libdvdread4 python3 potwierdź okno dialogowe, wpisz sudo dpkg-reconfigure libdvd-pkg i potwierdź ponownie.
 • Aby uzupełnić administrowanie użytkownikami i sieciami obecnymi w centrum kontroli Deepin oraz mieć dostęp do środowiska graficznego z większymi opcjami dotyczącymi uprawnień i grup sudo apt install gnome-system-tools.
 • TLP do oszczędzania energii w laptopie i tym podobne: sudo apt install tlp tlp-rdw oraz uruchom z sudo tlp start.
 • Dodaj wsparcie i zainstaluj pakiety. Odwiedź artykuły na temat Flatpak i Snap.

Interakcja z urządzeniami mobilnymi

 • Dodaj iPoda / iPhone’a / iPada: sudo apt install ifuse
 • Zarządzaj iPodem: sudo apt install gtkpod
 • Dodaj wsparcie dla urządzeń MTP z systemem Android: sudo apt install mtp-tools mtpfs
 • Dodaj obsługę FTP: sudo apt install vsftpd

Korzystanie z zewnętrznych repozytoriów

Aby dodać obsługę PPA, wystarczy skorzystać z terminalu: sudo apt-get install python-software-properties software-properties-common

Obejście: Aby zintegrować i zarządzać graficznie, wspieraj PPP Deepin

Uwaga: To polecenie pozwala na użycie ppa sudo add-apt-repository: tak jak w Ubuntu. Ale musimy pamiętać, że PPA jest nieoficjalnym zewnętrznym repozytorium, które jest w pełni wspierane dla niektórych wersji Ubuntu. Mogą mieć bardziej staroświeckie pakiety podstawowe, a kompilowanie deb w nich obecnych może zniszczyć integralność systemu Deepin.