Ostatnio pojawiły się nieprawdziwe informacje, że Linux Deepin jest oprogramowaniem szpiegującym.

Prezentujemy sprostowanie tej informacji i szczegółowe wyjaśnienie opisywanej sytuacji. Logika jest taka, że Deepin ma linki cnzz.com na swojej stronie internetowej i w Appstore, a ponieważ cnzz będzie zbierać pewne informacje o klientach w przeglądarce, więc Linux Deepin jest oprogramowaniem szpiegującym. To naprawdę poważny problem, ponieważ nikt nie chce, aby jego prywatne informacje wyciekły, tak jak w przypadku Facebooka.

Deepin musi poinformować wszystkich zainteresowanych, że nasz Appstore backend jest stroną internetową, a cnzz jest znanym dostawcą usług analizy statystyk internetowych, który gromadzi anonimowe informacje na temat użytkowania strony internetowej, takie jak agenci użytkowników przeglądarek, rozdzielczość itp. i który jest tym samym produktem co Google Analytics. Deepin wykorzystuje cnzz do zbierania informacji o dostępie do strony internetowej, a tym samym do zdobywania wiedzy na temat tego, jak ulepszyć naszą stronę internetową i wykrywać problemy z nią związane. W ten sposób nie można gromadzić żadnych danych osobowych tylko za pomocą wyżej wymienionych danych.

Mamy nadzieję, że wyjaśni to powyższą kwestię i ponownie obiecujemy, że Deepin w przeszłości nie gromadził prywatnych informacji o użytkownikach i nie będzie gromadził prywatnych informacji o użytkownikach w przyszłości.

Ciesz się Linuksem Deepin

Odnośnik do źródła: https://www.crunchbase.com/organization/cnzz